اخبار

خواص روغن بابونه و بنفشه از منظر طب سنتی

گروه: طب سنتی
۱۹ فروردین ۱۴۰۰
سید جواد علوی درباره خواص برخی از روغن‌های گیاهی اظهار داشت: روغن‌های گیاهی به دو دسته سرد و گرم تقسیم می‌شوند.

به‌گفته وی روغن‌مالی بسیار به رفع بیماری‌ها کمک می‌کند چرا که غلظت‌ها و گرفتگی‌ها را رفع کرده و به جریان خون کمک می‌کند، به همین دلیل بسیاری از کوفتگی‌ها و خستگی‌ها را برطرف خواهد کرد.

خواص روغن بابونه

این کارشناس طب سنتی بیان داشت: روغن بابونه گرم و خشک است که برای رفع بیماری‌های سرد بسیار کمک کننده است و مالیدن روغن بابونه جهت عقربه‌های ساعت یک ساعت بعد از غذا به هضم بهتر غذا کمک و نفخ و بادها را رفع می‌کند.

وی افزود: روغن‌مالی با روغن بابونه به رفع خستگی کمک می‌کند و برای کوچک کردن شکم مفید است، همچنین مالیدن روغن بابونه روی گلو در ناحیه تیروئید برای افراد مبتلا به کم‌کاری تیروئید مفید است.

خواص روغن بنفشه

علوی ادامه داد: روغن بنفشه دارای طبیعت سرد و تر است و برای رفع خارش, حرارت اضافی بدن, خشکی دماغ و رفع بی‌خوابی مفید است. مالیدن روغن بنفشه بر ملاج, پشت گوش‌ها و پیشانی برای رفع بی‌خوابی مفید است.

این کارشناس طب سنتی عنوان کرد: در مخزن الادویه , خلاصة الحکمه, و قرابادین کبیر آمده است, روغن‌مالی به‌روی سینه برای رفع سرفه‌های خشک مفید است، همچنین چرب کردن ناخن‌ها با روغن بنفشه به سلامت ناخن‌ها کمک می‌کند.

علوی یادآور شد: مالیدن شکم کودکان با روغن بنفشه برای رفع یبوست کمک می‌کند، همچنین روغن‌مالی مقعد نوزادان برای رفع بی‌خوابی آنها بسیار کمک کننده است. انتهای پیام/*
منبع: تسنیم
تصاویر